Sobota, 19 Stycznia - 19:32 - 2019

Pozdrowienia

Wspólny rajd na Wykus

Autor: Admin

Podobnie jak w ostatnich latach i w tym roku w okresie letnim członkowie Stowarzyszenia Kibiców KSZO spotkali się z dziećmi z Domu Dziecka w Denkowie. Dotychczas organizowane turnieje sportowe zastąpiła natomiast wycieczka w szczególne dla mieszkańców województwa Świętokrzyskiego miejsce – polanę na Wykusie, gdzie w czasie okupacji stacjonowali dzielni partyzanci pod dowództwem majora Jana Piwnika „Ponurego”.

Major Ponury, Cichociemny, absolwent ostrowieckiego Chreptowicza to postać wybitnie zasłużona w walce o niepodległość naszej Ojczyzny. Możliwość złożenia hołdu jemu jak i podległym mu żołnierzom była odpowiednią motywacją podczas kilkugodzinnego marszu, który dzielnie znosiły nawet najmłodsze dzieci. Po drodze uczczone zostały modlitwą i zapalaniem zniczy miejsca pamięci i groby poległych partyzantów, jak również obelisk postawiony przez nich samych – ku czci Mariana Langiewicza i jego oddziału, który stacjonował na tychże terenach podczas Powstania Styczniowego. Po dotarciu na Wykus i wysłuchaniu historii Ponurego, który przedstawiła pani przewodnik Alicja Mężyk dzieci otrzymały szale KSZO w biało-czerwonych barwach. Dzięki gościnności Opactwa Cystersów w Wąchocku regeneracja sił odbyła się w nadzwyczaj urokliwym miejscu jakim jest zbudowany w pierwszej połowie XII wieku klasztor. Po zwiedzaniu i upieczeniu kiełbasek rajd dobiegł końca, a obecni tego dnia dzieci, opiekunowie i kibicie podziękowali sobie wzajemnie zapewniając o kolejnym spotkaniu w niedalekiej przyszłości i oraz częstej obecności na meczach przy Świętokrzyskiej 11.

Szczególne podziękowania dla Pani przewodnik z PTTK Alicji Mężyk za pomoc w odkryciu na nowo pięknej historii Naszych Świętokrzyskich stron oraz dla Sióstr z Niepublicznej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasz Dom” za pomoc w organizacji spotkania.

Poniżej link do galerii zdjęć z rajdu.
Galeria zdjęć - Wykus 2015

Zostaw swój komentarzNie ma jeszcze komentarzy....