Piatek, 30 Lipca - 1:00 - 2021

Pozdrowienia

Historia młyna

www.kibicekszo.comOd momentu powstania ruchu kibicowskiego w Ostrowcu kibice KSZO zajmowali sektor C na środku prostej od ul. Traugutta. Sektor ten mieścił około 300 kibiców. W tamtym okresie doping prowadził D.W roku 1997 młyn przeniósł się na zachodni "łuk". Sektor ten miał pojemność ok. 800 miejsc stojących. W późniejszym czasie na sektorze zamontowano "klatkę" oraz "gniazdo" z którego prowadzony był doping. Po "przeprowadzce" na nowy sektor doping prowadził S. lecz po nie długim okresie jego miejsce zajął B. Tak naprawdę na "łuku" doping oraz kibice przeżywali swoje lata świetności, dla wielu z Nas na zawsze pozostanie w pamięci jako początek prawdziwego kibicowskiego klimatu na KSZO.


W roku 2000 rozpoczęto przebudowę naszego stadionu co spowodowało, że musieliśmy opuścić dotychczasowy sektor i podczas dwóch ostatnich meczy rundy jesiennej sezonu 2000/2001 młyn znajdował się na końcu prostejod ulicy Świętokrzyskiej (dzisiaj jest tam sektor dla inwalidów). Natomiast od rundy wiosennej przenieśliśmy się do sektora E. Sektor ten mieści ok. 500 miejsc.

W roku 2004 młyn po raz kolejny został przeniesiony, tym razem na nową trybunę za bramką - na sektor F1. Ta przeprowadzka ściśle związana była z powstaniem grupy ultras, a co za tym idzie i regularnych opraw, które były praktycznie niemożliwe do realizowania na sektorze E (trybuna ta jest niska). F1 liczy 350 miejsc siedzących, lecz oczywiście na stojąco wchodzi tam śmiało ok. 500 osób. Młyn zadebiutował tam w dn. 11.09.2004 w meczu z Radomiakiem Radom.

Na atrakcyjniejszych meczach młyn poszerza się o sąsiedni sektor F2 (np. derby z Koroną Kielce). Oceniając miejsca młyna każdy kibic może mieć inne zdanie. Niewątpliwie sektor na łuku miał swoje uroki i klimat, jednak obecny nasz sektor pozwala na realizacje opraw z dużym rozmachem, a także i widoczność z F1 jest na pewno kolejnym plusem tego miejsca. Obecnie sektor F1 jest w pełni wykorzystywany pod względem możliwości na zaprezentowanie opraw meczowych.Czytano razy: 39519